Sukienki Suknie i sukienki na każdą okazję

Sukienki kumunijne


Sukienki > Sukienki kumunijne

Sukienka komunijna to pierwsza ważna sukienka w życiu dziewczynki. Co jednak jest ważniejsze, wygląd księżniczki czy duchowe przeżycie Komunii Świętej?

Kiedyś sukienka komunijna była prawdziwą dumą dziewczynki, a okres przed Komunią Świętą był ciągłym rozprawianiem o falbankach, koronkach, wstążeczkach i lakierkach. Obecnie sprawy wyglądają inaczej. Wszystko zaczyna się od kłótni rodziców o to, czy dzieci założą alby czy sukienki i garnitury. Jeśli szala przechyla się w kierunku sukienek, zaczynają się poszukiwania odpowiedniego modelu.

Sukienka komunijna często wygląda jak zminiaturyzowana sukienka ślubna. Jest to zdecydowana przesada. Każda mama wybierająca dla swojej pociechy ubiór na Pierwszą Komunię powinna dobrze się zastanowić, czy kreacja nie przysłania dziecku właściwej idei tej uroczystości. Najlepsza dla sukienki komunijnej jest skromność. Dziewczynka w tym dniu powinna wyglądać czysto i niewinnie, a nie jak lala czy mała miss. Sukienki komunijne na kole są dużą przesadą, tak samo te z wielkimi, bufiastymi rękawami. Małe dziewczynki często wyglądają w nich niestosownie, a mamy przejęte całą sprawą, tego nie zauważają. Ceny sukienek komunijnych bywają zastraszające, szczególnie, że jest to ubiór, którego nie da się wykorzystać na żadną inną okazję. Buty i sukienki komunijne często kosztują rodziców majątek. Przyczyną tego stanu rzeczy jest rywalizacja między dziewczynkami. Sukienki komunijne dla dziewczynek to najważniejsza sprawa. Bywają dla siebie okrutne i wyśmiewają gorzej ubrane koleżanki. Tanie sukienki komunijne wcale nie muszą być brzydsze. Są jednak z zasady skromniejsze, pozbawione wielu niepotrzebnych ozdób. Dziewczynki w nie ubrane wyróżniają się pozytywnie na tle tłumu. By obniżyć cenę, można szukać strojów komunijnych na allegro w kategorii: allegro sukienki komunijne, można też sięgnąć po sukienki komunijne używane.

Należy jednak, zanim zdecydujemy, że dziewczynki mają iść do Komunii Świętej w sukienkach, zastanowić się, czy warto. Czy warto stracić tak wiele pieniędzy na niepraktyczny ubiór, czy należy narażać córki na rywalizację, czy nie lepiej, by było, żeby to duchowość, a nie strój były na pierwszym planie.

Sukienki kumunijne